Za výbuchy na Ukrajině prý stojí místní gangy

Za páteční sérií explozí v ukrajinském Dněpropetrovsku podle médií i dalších zdrojů nestojí teroristé, ale místní gangy soupeřící o vliv nad městem. Na místech výbuchů, při nichž bylo podle posledních informací místních úřadů zraněno 30 lidí, v současnosti pracují stovky vyšetřovatelů, ale policie zatím nikoho neobvinila ani nezadržela. Prezident Viktor Janukovyč za pomoc při dopadení pachatelů slíbil finanční odměnu.

Zasedání krizového štábu v Dněpropetrovsku, ve středu snímku prezident Viktor Janukovič
28.4.2012 16:21   |  

Ukrajinská média, na něž se odvolává agentura ITAR-TASS, spojují útoky v centru Dněpropetrovsku s vraždou místního vlivného obchodníka Hennadije Akselroda, která se odehrála minulý týden. Akselrod čelil v uplynulých dvou letech celkem třem útokům a ve všech případech na něj někdo nastražil výbušnou nálož. Při prvním atentátu zahynul jeden z jeho obchodních partnerů.

Podle bezpečnostního experta Jurije Romaněnka je hlavním motivem útoků „kriminální konfrontace, jejímž cílem je získat kontrolu nad městem“. I podle něj je tato teorie nejvíce logická s ohledem na Akselrodovu vraždu.


Čtěte také:

V ukrajinském Dněpropetrovsku explodovaly čtyři bomby

Fotbalové Euro na Ukrajině: mafie a stát bojují o moc


Romaněnko ovšem nevylučuje ani další teorii. A tou je možná snaha ukrajinských úřadů odklonit pozornost veřejného mínění od nového procesu s bývalou premiérkou Julijí Tymošenkovou. To naznačil už v pátek také Mykola Tymenko z její opoziční strany Vlast.

Do Dněpropetrovska dnes přijel prezident Janukovyč, který navštívil zraněné, mezi nimiž je deset dětí. „Slibuji odměnu ve výši dvou milionů hřiven (skoro 4,7 milionu korun) za informaci, která pomůže vyřešit tento zločin,“ cituje Janukovyče portál tsn.ua.

Autor článku: čtk

E15.cz je díky vašim hlasům ve finále ankety Křišťálová Lupa. Podpořte nás prosím ještě v závěrečném kole. Děkujeme!

Komentáře

Čtěte také

Sikorskiho „diplomatická sebevražda“? Za slova o Putinovi zřejmě skončí

Sikorskiho „diplomatická sebevražda“? Za slova o Putinovi zřejmě skončí

Politická kariéra Radoslawa Sikorského nabrala rychlý spád. Polská premiérka Ewa Kopaczová ho chce zbavit funkce předsedy dolní komory polského parlamentu. Důvodem je prý… více

Komerční prezentace

Další weby mladé fronty

Mobilní web