Záchranáři našli trosky indonéského letadla. Na palubě bylo 54 lidí | E15.cz

Záchranáři našli trosky indonéského letadla. Na palubě bylo 54 lidí

Záchranáři našli trosky indonéského letadla. Na palubě bylo 54 lidí
Ilustrační foto letadla Trigana Air
• 
ZDROJ: YSSYguy via Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)

ČTK, vaj

Indonéské letadlo společnosti Trigana s 54 lidmi na palubě spadlo u města Oksibilu v provincii Papua na ostrově Nová Guinea. Na palubě bylo 54 lidí, o jejich osudu zatím není známo. V místě nálezu trosek je špatné počasí a panuje už noc.

„Kontakt s letadlem byl přerušen,“ sdělil odpoledne místního času velitel záchranné služby BASARNAS Bambang Soelystyo agentuře Reuters. Služba na svém twitterovém účtu oznámila, že letadlo patří společnosti Trigana a na jeho palubě bylo 44 dospělých, pět členů posádky a pět dětí. Na místě byl silný vítr a pršelo.

Kontakt s letadlem se přerušil půl hodiny po jeho startu z Jayapury u hranice s Papuou-Novou Guineou. Stroj mířil do Oksibilu, kam ale nedoletěl. Let měl trvat jen 45 minut a posádka se naposledy ohlásila deset minut před předpokládaným přistáním.

Beni Sumaryanto ze společnosti Trigana později sdělil, že obyvatelé jedné vesnice v horách v blízkosti Oksibilu viděli letadlo spadnout. Záchranáři nejprve oznámili, že vzhledem ke špatnému počasí a nastávající noci obnoví pátrací akce v pondělí ráno místního času (kolem dnešní půlnoci SELČ). Později ale bylo oznámeno, že trosky havarovaného letadla se našly.

Zprávu o nálezu trosek potvrdil mluvčí indonéského ministerstva dopravy s tím, že na místo havárie dorazili vesničané. Informace o osudu cestujících zatím k dispozici nejsou. Místní média připomínají, že letadlo bylo nad nepřístupnou džunglí v horách. Některé stroje, které tam havarovaly v minulosti, se nikdy nenašly. Letadlo mířilo do oblasti, která je přístupná jedině letecky.

Indonésie nemá nejlepší pověst v bezpečnosti létání. V prosinci se do Jávského moře za bouřky zřítilo letadlo společnosti AirAsia na lince se Surabayi do Singapuru a všech 162 lidí na palubě zahynulo. Trigana je malá letecká společnost, která byla založena v roce 1991 a která létá na asi čtyřiceti domácích linkách.

Autor: ČTK, vaj
 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!