Zakladatel Pegidy stane před soudem, měl podněcovat k nenávisti

Z podněcování k nenávisti se bude muset před soudem zpovídat zakladatel protiislámského a protiimigračního hnutí Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu (Pegida) Lutz Bachmann. S odvoláním na soud v Drážďanech o tom dnes informovala agentura DPA.

zakladatel hnutí Pegida Lutz Bachmann
14.3.2016 15:17   |  

Na proces s Bachmannem si drážďanský soud vyhradil zatím tři jednací dny v období od 19. dubna do 10. května. Státní zastupitelství zakladatele Pegidy viní z podněcování k nenávisti vůči skupině osob. Toho se měl dopustit v září 2014 svými komentáři na facebooku, kde označil uprchlíky za „dotěrný hmyz“, „odpad“ a „špinavou pakáž“.

Za podněcování k nenávisti hrozí v Německu trest odnětí svobody až na pět let. Německá policie přijala na 43letého Bachamanna celou řadu trestních oznámení kvůli podněcování k nenávisti či výzvě ke spáchání trestného činu.

Pegida vznikla na podzim 2014 v Drážďanech, její odnože se později rozšířily i do dalších německých měst, například Lipska či Berlína. V Drážďanech popularita hnutí vyvrcholila loni v lednu, kdy na pravidelné pondělní demonstrace přicházelo až 20 tisíc lidí. V současnosti se demonstrací Pegidy v Drážďanech účastní několik tisíc lidí.


Čtěte také:

Rozpadne se Pegida? Protiislámské hnutí opouští půlka vedení

Pegida vydala svou hymnu, Amazon věnuje výtěžek uprchlíkům

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Důvěřovat danému zařízení, nebo ne? Otázka nad kvalitou zabezpečení soukromých či státních citlivých dat v počítačích, mobilech a síťových prvcích se v posledních letech netýká… více

Mobilní web